Angelina Jolie by Sutek

 

 

 

 

 

 

 

 

 -1-   -2-   -3-   -4-   -5-   -6-   -7-   -8-   -9-   -10-   -11-   -12-   -13-   -14-   -15-   -16-   -17-   -18-   -19-   -20-

 

"Mam duże WYMAGANIA"

 

Najsłynniejsza mama świata niedawno urodziła swoje pierwsze biologiczne dziecko. Od lat angażuje się w działalność charytatywną na rzecz krajów Trzeciego Świata. Adoptowała dwoje sierot, które najprawdopodobniej uchroniła od śmierci głodowej.

 

Jeszcze niedawno Angelina Jolie ogłaszała publicznie, że niemoralne jest rodzenie dzieci, podczas gdy na świecie jest tyle maluchów potrzebujących pomocy. Zaadoptowała dwójkę osieroconych dzieci, pochodzącego z Kambodży Maddoksa i urodzoną w Etiopii Zaharę. Początkowo wychowywała je sama i była bardzo zadowolona ze statusu samotnej matki. Kiedy związała się na stałe z Bradem Pittem, instynkt macierzyński odezwał się również u niej. Aktorka niedawno urodziła swoje pierwsze dziecko.

 

Narodziny w Afryce

Jej córeczka przyszła na świat 27 maja w Namibii. Rodzice dali jej na imię Shiloh. Zdjęcia noworodka zostały sprzedane za rekordową sumę 4 milionów dolarów, które aktorska para zamierza przeznaczyć na cele charytatywne. Brad Pitt, żeby być przy narodzinach córki, opuścił nawet Festiwal Filmowy w Cannes. Magazyn „Life+Style” uhonorował go tytułem Ojca Roku. Angelina Jolie w pierwszym wywiadzie, jakiego udzieliła po narodzinach córki, poinformowała, że zamierza adoptować jeszcze jedno dziecko. Najprawdopodobniej będzie to chłopiec.

 

Gwiazda Hollywood

Angelina Jolie, córka Johna Voighta, zrezygnowała z używania nazwiska ojca i samodzielnie zapracowała na jeszcze większą sławę. Jest jedną z najciekawszych aktorek w Hollywood. Ma na swoim koncie trzy Złote Globy i Oscara®. Magazyn „People” umieścił jej nazwisko na pierwszym miejscu w rankingu 50 najpiękniejszych ludzi świata. Zagrała m.in. w filmach: „Przerwana lekcja muzyki”(1999), „Kolekcjoner kości” (1999), „Lara Croft: Tomb Raider” (2001), „Co za życie” (2002), „Alexander” (2004), „Pan i Pani Smith” (2005). W wywiadach mówi, że aktorstwo jest dla niej ważne, ale nie chciałaby, żeby zabierało jej większość życia. Zależy jej na tym, żeby mieć czas na zajmowanie się rodziną i pracę w ONZ.

 

Skandalistka

Jako jedna z najsłynniejszych aktorek świata, jest częstym obiektem plotek. Podejrzewano ją o eksperymenty z seksem lesbijskim, zmiłowanie do samookaleczeń, krwi i zadawania sobie i innym bólu. Kilka lat temu posądzono ją o kazirodczy związek z bratem Jamesem. Angelina, która lubi prowokować i tworzyć wokół siebie atmosferę skandalu i tajemnicy, nie komentuje tych rewelacji. Chętnie opowiada o swoim życiu intymnym. W jednym z wywiadów mówi, że kiedy miała czternaście lat, matka pozwalała jej spać z jej pierwszym chłopakiem w jednej sypialni. Jej kolejne romanse były publicznymi spektaklami. „Mam duże wymagania, ale nie oczekuję, że je ktoś spełni” – mówiła w jednym z wywiadów po nieudanym małżeństwie z Billym Bobem Thorntonem. Chyba jednak udało jej się spotkać odpowiedniego mężczyznę. Zwiazek z Bradem Pittem, który porzucił dla niej Jennifer Aniston, wygląda na szczęśliwy.

 

Styl Angeliny

Jej klasyczna uroda nie wymaga wyszukanej oprawy. W garderobie aktorki dominują głównie dżinsy i proste T-shirty oraz ubrania w czarnym kolorze. Nosi kreacje Dolce&Gabbana, Versacego, Randolpha Duke’a, Oceana Drive’a, Juicy Couture. Na premierze filmu „60 sekund” pojawiła się w czarnych spodniach i szarym podkoszulku. Podobnie ubrana była na premierze „Lary Croft”. Chciał w ten sposób nawiązać do wizerunku postaci odgrywanych przez siebie w tych filmach. Elegancki i stonowany styl aktorki dopełniają długie, proste włosy i oszczędny makijaż.

 

Ciekawostki:

• Uwielbia tatuaże – ma ich podobno aż siedem.

• Jolie to jej drugie imię, które w jezyku francuskim oznacza „ładna”.

• Została honorową obywatelką Kambodży za działalność na rzecz mieszkańców i środowiska  naturalnego tego kraju.

• Pierwszą miłość przeżyła w wieku 14 lat.

• Jej ulubione zwierzęta to jaszczurki i węże.

źródło TELE LEADER